Whatsapp Hattımız
 • Çalışma Saatleri : 09:00 - 22:00

Kalkan'da Görmeden Geçmeyin

Kalkan'da Görmeden Geçmeyin

Kalkan'da Görmeden Geçmeyin

                 ​​​​​​Kalkan, Türkiye'nin güney sahilinde Antalya iline bağlı bir tatil beldesidir. Tarihi dokusu, güzel plajları ve doğal güzellikleriyle ünlü bir destinasyondur. İşte Kalkan' a geldiğiniz zaman görmeden geçmemeniz gereken bazı yerler;

 1. Kaş: Kalkan'a sadece 45 dakika mesafede bulunan Kaş, tarihi sokakları, limanı, dalış olanakları ve güzel plajlarıyla ünlü bir kasabadır. Likya mezarları da burada görmeye değerdir.

 2. Patara Antik Kenti: Kalkan'a yaklaşık 20 dakika mesafedeki Patara Antik Kenti, tarihi kalıntıları, tiyatrosu ve Likya Birliği'ne ait önemli merkezlerden biridir.

 3. Kaputaş Plajı: Kalkan'a ortalama 20 dakika uzaklıktaki Kaputaş Plajı, turkuaz suları ve beyaz kumları ile ünlüdür.

 4. Saklıkent Kanyonu: Kalkan'a yaklaşık 1 saatlik bir mesafede bulunan Saklıkent Kanyonu, yüksek kayalıkları ve serin suları ile ziyaretçilere doğal bir cennet sunar.

 5. Xanthos Antik Kenti: Kalkan'a yaklaşık 20 dakika mesafedeki Xanthos Antik Kenti, Likya Birliği'nin başkenti olarak tarihi öneme sahiptir.

 6. Tlos Antik Kenti: Kalkan'a 30 dakika uzaklıktaki Tlos Antik Kenti, Likya Birliği'nin önemli kentlerinden biridir ve tarihi kalıntılarıyla ünlüdür.

 7. Islamlar Köyü: Kalkan'a kısa bir mesafede bulunan bu geleneksel köy, doğal güzellikleri ve yöresel restoranları ile meşhurdur.

 8. Kekova Adası: Kalkan'dan bir tekne turu ile gidilebilecek olan Kekova Adası, batık şehri ve güzel koyları ile tanınır.

 9. Demre (Myra): Kalkan'a yaklaşık 1,5 saat mesafede bulunan Demre, Aziz Nikolaos Kilisesi ve Likya mezarları ile bilinir.

 10. Gömbe Yaylası: Kalkan'a biraz uzak olan bu yayla, serinlemek ve doğanın tadını çıkarmak isteyenler için harika bir alternatiftir.

                 Bu yerler Kalkan'a yakın ve keşfedilmeye değer yerlerden sadece birkaçıdır. Bölge, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile doludur, dolayısıyla tatiliniz boyunca farklı yerlere gitmek için birçok seçeneğiniz olacaktır.

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin, ilk sizin haberiniz olsun.